FERFORJE SEPET HİMALAYA TUZ LAMBASI
FERFORJE SEPET HİMALAYA TUZ LAMBASI
FERFORJE SEPET HİMALAYA TUZ LAMBASI
FERFORJE SEPET HİMALAYA TUZ LAMBASI
FERFORJE SEPET HİMALAYA TUZ LAMBASI
FERFORJE SEPET HİMALAYA TUZ LAMBASI
FERFORJE SEPET HİMALAYA TUZ LAMBASI
FERFORJE SEPET HİMALAYA TUZ LAMBASI

Ferforje Sepet Himalaya Tuz Lambası | Orijinal Himalaya Kaya Tuzu Lambası 4-5 Kg

Fiyat : ₺170,00(KDV Dahil)
Yerli Üretim

 1. Yerli Üretim. Metal sepet Türkiye de üretilmiştir. Himalaya tuzu, Pakistan dan ithal edilmiştir.
 2. Faydaları. Oda içindeki nem, toz ve alerjenleri yok eder. Gece uyumanıza yardımcı olacak harika bir gece ışığı ortamı sağlayacaktır. Negatif iyonlar, oda içindeki havayı temizler.
 3. Paket İçeriği. 1 Adet Ferforje Himalaya Tuz Lambası, 1 adet tuz lambası elektrik kablosu, 1 adet 7 watt E14 duy tuz lambası ampulü. Tüm ürünler paket içerisinde takılı vaziyettedir.
 4. Doğal Aydınlatma. Himalaya tuz lambası saf ve doğal bir ışık kaynağı sağlar. Gece lambası, oda lambası olarak kullanılır.
 5. Hediyelik Ve Dekoratif İçin Mükemmel Seçim. Sevdiklerinize ve özel günlerde hediye edilebilecek harika bir üründür. Odanıza, çalışma ofisinize harika bir atmosfer verir.

Ürün Özellikleri:

 • Sepet Boş Ağırlığı: 400 gr
 • Tuz Ağırlığı: 4.5 - 4.7 kg 
 • Tuz ile birlikte Ağırlığı: 5 kg
 • Malzeme: Ferforje Demir Sepet
 • Kaya Tuzu: Kırmızı, Pembe, Turuncu renk

Paket İçeriği:

 • 1 adet Ferforje sepet himalaya tuz lambası
 • 1 Adet Elektrik kablosu, açma-kapama düğmeli, 1.5 mt boy, siyah renk, TSE onaylı
 • 1 Adet 7w/10w mum ampul

Teknik Özellikleri:

 • Ferforje sepet ölçüleri: Yükseklik (18 cm) İç çapı (19 cm), Dış çapı (21 cm)
 • Ayak Sayısı: 3
 • Tuz ile birlikte yükseklik: 20-22 cm
 • Sepet iç yükseklik: 12.5 cm
 • Ampul giriş uzunluğu: 10 cm
 • Ampul giriş çap uzunluğu: 3.5 cm
 • Koli ölçüleri: 22 cm x 22 cm x 23 cm

HİMALAYA TUZ LAMBASININ GENEL ÖZELLİKLERİ

Himalaya tuz lambasının en büyük özelliği, ortamda oluşan radyoaktif maddeleri iyonize ederek havayı temizlemesidir. Bilgisayar, tv, kablosuz cihazlar, cep telefonu, modem, mikrodalga fırın, baz istasyoları, ve benzeri teknolojik cihazlar pozitif iyon yayarlar, dolayısıyla havanın kalitesi azalır ve sağlıksız bir ortam oluşur. Himalaya kaya tuzu lambaları, ısındıkça etrafa negatif iyonlar yayarak pozitif iyonları nötralize eder ve havayı temizler. Himalaya kristal tuz lambası, doğal negatif iyon üreten bir jeneratör gibi çalışır. 

Himalaya kristal tuz lambasının bir diğer özelliği, himalaya kristal kaya tuzunun içeriğinde 84 adet mineral madde bulunmaktadır ve tuz lambası ısındığında havaya eksi iyon yayar. Eksi iyonlar havanın doğal vitaminleridir ve %300 oranında havanın oksijenini artırır, ortamdaki oksijen oranı arttığında astım, bronşit, nefes darlığı, horlama, alerjik gibi sıkıntıların giderilmesinde fayda sağlamaktadır.

Özellikle yaz aylarında bunaltıcı ve yüksek nemden dolayı geceleri uyumakta zorluk çekilir, pencereleri açmak yerine, oda içerisine yanı başınızdaki komidin üzerine 1 adet 1-2 kg himalaya kaya tuzu lambası yerleştirin, himalaya tuz  lambası, içindeki ampul ile ısınarak oda içinde oluşan nemi kendine doğru çeker ve nemi oksijene dönüştürür. Himalaya kristal tuz lambası kendi başına iyon üretemez bir ısı kaynağına ihtiyacı vardır, ancak ısı ile birlikte kullanıldığında çevreye daha çok eksi iyon yayar, ısı olmazsa eksi iyon açığa çıkmaz.

HİMALAYA KAYA TUZU LAMBASININ FAYDALARI

- Himalaya kristal tuz lambaları, kapalı ortamdaki toz, partikül, sigara dumanı, kokuları, bakteri ve küfleri ortadan kaldırır. Himalaya kaya tuzu lambası, doğal bir hava temizleyicisi gibi çalışır.

- Astım, koah, bronşit ve alerjik rahatsızlığı olan kişilerin daha rahat nefes almalarını ve uyumalarını sağlar.

- Ofis araçlarının ve bilgisayarların yol açtığı elektro manyetik kirliliği, radyasyonu azaltır ve stres ve yorgunluğu azaltır, çalışma performansınızı artırır.

HİMALAYA KAYA TUZU LAMBASI NASIL KULLANILIR

- Himalaya tuz lambaları, dış mekânlarda ve açık alanlarda bırakılmamalıdır, özellikle nemli ve rutubetli ortamlarda himalaya tuz lamba yüzeyi ve tabanı nemlenir. Himalaya tuz lambasının 1-2 saat boyunca ışığını yakarak tuz lambasının yüzeyindeki nem, çok hızlı bir şekilde kurur. Himalaya kaya tuzu lambası, sürekli yanık durumdayken bile, eğer lamba üzerinde aşırı nem varsa, himalaya tuz lambasını kapatın, nem ortadan kaybolana kadar, tuz lambasını kurulayın ve plastik torba içinde saklayın.

- Kapalı ortamdaki havanın temiz kalması için himalaya tuz lambalarını her zaman açık tutmanız tavsiye edilir. Bu işlem sadece etrafa negatif iyon yaymakla kalmaz, aynı zamanda lamba etrafındaki fazla nemi de ortadan kaldırır.

- Eğer himalaya kaya tuzu lambasını uzun bir süre zarfında kullanmayı planlamıyorsanız, rutubet ortamından korumak için lambayı havalı plastik torba içinde muhafaza ediniz.

- Lamba söndürüldükten sonra, üzerindeki tozu temizlemek için sadece hafif nemli pamuklu bir bez veya sünger kullanın.

- Tuz lambası içindeki ampulü değiştirmek için lambayı söndürün, sonra ampul mandalını içinden çekerek çıkartın ve yeni ampulü yerleştirin.