HİMALAYA KRİSTAL TUZU BEYAZ ÖĞÜTÜLMÜŞ

Pakistan' dan ithal edilen, orijinal himalaya kristal tuzu beyaz öğütülmüş faturalı ve ithalatçı firma garantisi ile gönderilmektedir.

HİMALAYA TUZU BEYAZ ÖĞÜTÜLMÜŞ (1 KG)

- %100 Doğal ve Katkısızdır.

- 1 kg lık bez toba ambalaj içinde satışı yapılmaktadır.

- Pakistan daki himalaya tuz madenlerinden çıkartılarak üretilmiştir. 

HİMALAYA TUZU

Himalaya kristal tuzu, insan vücudunun ihtiyacı olan 84 adet element ve minerali içeren çok saf bir tuzdur. Mükemmel kristal yapısından dolayı, insan vücudundaki bazı hastalıkların tedavisinde yardımcı olur. Himalaya kristal pembe tuzun rengini veren ise demir elementidir. Mineral bakımından esas zengin olan pembe renkli tuzlardır. Bu tuzlar sadece himalaya tuz madenlerinden çıkarılmaktadır.

Himalaya tuzunun en büyük özelliği içerisinde 84 adet mineral ve elementin oluşudur, diğer tuzlardan daha fazla magnezyum, potasyum, bromür, kalsiyum ve demir gibi başta olmak üzere 84 adet temel mineral ihtiva etmektedir. Özellikle kemik erimesi yaşayan hanımlar için çok önemlidir. Vücudunda ödem oluşanlar için çok önemlidir. 250 milyon yıl önce kuruyan ve kristalize olan mineral bakımından zengin okyanus sularından doğal olarak toplanmıştır. 

Himalaya tuzu genellikle beyaz ve pembe renkten oluşmaktadır. Mineral olarak esas zengin olan pembe tuzdur. Tüketiciler olarak ürünün himalaya tuzu olduğuna dair satıcıdan sertifika isteyin, bu da olmazsa gıda, tarım ve hayvancılık bakanlığından bu ürünün ithal edildiğine dair uygunluk yazısını isteyiniz. Pembe tuzda herhangi bir sorun yoktur, çünkü bu tuz ve bu renk sadece himalaya tuz madenlerinden çıkarılmaktadır. Demir eksikliği çekenler, özellikle himalaya pembe tuzu tüketmelidirler. Pembe tuza rengini veren içindeki demir elementidir. Dolayısıyla pembe tuz tercih edilmelidir. Himalaya tuzunun en büyük özelliği havada oluşan pozitif iyonları negatif iyonlara çevirmesidir, yani Türkçesi havayı temizlemesidir. Astım ve nefes darlığına iyi gelmektedir.

Himalaya tuzunu yemeklerde kullanırken, yemek pişerken değil, yemeğin pişirildikten sonra kullanılması daha doğrudur. Aslında en sağlıklı yöntem tuzun moleküler yapısının bozulmaması için suyun içinde eritilerek kullanılmasıdır.

HİMALAYA TUZU İLE RAFİNE TUZ ARASINDAKİ FARK

Rafine tuzun içine, akışkan olması için alüminyum hidroksit, nem tutmaması için alüminyum silikat, beyazlatmak için hidrojen peroksit gibi kimyasal katkı maddeleri eklenir. Alüminyum, başta Alzheimer hastalığına yakalanma riskini artırır. Rafine tuzlar, yüksek ısıda rafine edilirken geride kalan sodyum ve klorür de mineral yapısı bozulur.

HİMALAYA TUZU TOPTAN SATIŞ:

TOPTAN FİYAT İÇİN 0542 271 29 80 NUMARADAN ARAYINIZ.