ÖRDEK FİGÜRLÜ HİMALAYA TUZ LAMBASI
ÖRDEK FİGÜRLÜ HİMALAYA TUZ LAMBASI

ÖRDEK FİGÜRLÜ HİMALAYA TUZ LAMBASI

Pakistan' dan ithal edilen, orijinal ördek şekilli himalaya doğal tuz lambası, faturalı ve ithalatçı firma garantisi ile gönderilmektedir.

ÖRDEK ŞEKİLLİ HİMALAYA TUZ LAMBASI KUTU İÇERİĞİ

- 1 Adet Ördek şekilli himalaya tuz lambası.

- 1 Adet açma-kapama anahtarlı, siyah renk, TSE onaylı, kıskaç yaylı himalaya tuz lambası elektrik kablosu.

- 1 Adet 7w/10w mum ampul. 

HİMALAYA TUZ LAMBASININ GENEL ÖZELLİKLERİ

Himalaya tuz lambasının en büyük özelliği, ortamda oluşan radyoaktif maddeleri iyonize ederek havayı temizlemesidir. Bilgisayar, tv, kablosuz cihazlar, cep telefonu, modem, mikrodalga fırın, baz istasyoları, ve benzeri teknolojik cihazlar pozitif iyon yayarlar, dolayısıyla havanın kalitesi azalır ve sağlıksız bir ortam oluşur. Himalaya kaya tuzu lambaları, ısındıkça etrafa negatif iyonlar yayarak pozitif iyonları nötralize eder ve havayı temizler. Himalaya kristal tuz lambası, doğal negatif iyon üreten bir jeneratör gibi çalışır. 

Himalaya kristal tuz lambasının bir diğer özelliği, himalaya kristal kaya tuzunun içeriğinde 84 adet mineral madde bulunmaktadır ve tuz lambası ısındığında havaya eksi iyon yayar. Eksi iyonlar havanın doğal vitaminleridir ve %300 oranında havanın oksijenini artırır, ortamdaki oksijen oranı arttığında astım, bronşit, nefes darlığı, horlama, alerjik gibi sıkıntıların giderilmesinde fayda sağlamaktadır.

Özellikle yaz aylarında bunaltıcı ve yüksek nemden dolayı geceleri uyumakta zorluk çekilir, pencereleri açmak yerine, oda içerisine yanı başınızdaki komidin üzerine 1 adet ördek şekilli himalaya kaya tuzu lambası yerleştirin, himalaya tuz  lambası, içindeki ampul ile ısınarak oda içinde oluşan nemi kendine doğru çeker ve nemi oksijene dönüştürür. Himalaya kristal tuz lambası kendi başına iyon üretemez bir ısı kaynağına ihtiyacı vardır, ancak ısı ile birlikte kullanıldığında çevreye daha çok eksi iyon yayar, ısı olmazsa eksi iyon açığa çıkmaz.

HİMALAYA KAYA TUZU LAMBASININ FAYDALARI

- Himalaya kristal tuz lambaları, kapalı ortamdaki toz, partikül, sigara dumanı, kokuları, bakteri ve küfleri ortadan kaldırır. Himalaya kaya tuzu lambası, doğal bir hava temizleyicisi gibi çalışır.

- Astım, koah, bronşit ve alerjik rahatsızlığı olan kişilerin daha rahat nefes almalarını ve uyumalarını sağlar.

- Ofis araçlarının ve bilgisayarların yol açtığı elektro manyetik kirliliği, radyasyonu azaltır ve stres ve yorgunluğu azaltır, çalışma performansınızı artırır.

HİMALAYA KAYA TUZU LAMBASI NASIL KULLANILIR

- Himalaya tuz lambaları, dış mekânlarda ve açık alanlarda bırakılmamalıdır, özellikle nemli ve rutubetli ortamlarda himalaya tuz lamba yüzeyi ve tabanı nemlenir. Himalaya tuz lambasının 1-2 saat boyunca ışığını yakarak tuz lambasının yüzeyindeki nem, çok hızlı bir şekilde kurur. Himalaya kaya tuzu lambası, sürekli yanık durumdayken bile, eğer lamba üzerinde aşırı nem varsa, himalaya tuz lambasını kapatın, nem ortadan kaybolana kadar, tuz lambasını kurulayın ve plastik torba içinde saklayın.

- Kapalı ortamdaki havanın temiz kalması için himalaya tuz lambalarını her zaman açık tutmanız tavsiye edilir. Bu işlem sadece etrafa negatif iyon yaymakla kalmaz, aynı zamanda lamba etrafındaki fazla nemi de ortadan kaldırır.

- Eğer himalaya kaya tuzu lambasını uzun bir süre zarfında kullanmayı planlamıyorsanız, rutubet ortamından korumak için lambayı havalı plastik torba içinde muhafaza ediniz.

- Lamba söndürüldükten sonra, üzerindeki tozu temizlemek için sadece hafif nemli pamuklu bir bez veya sünger kullanın.

- Tuz lambası içindeki ampulü değiştirmek için lambayı söndürün, sonra ampul mandalını içinden çekerek çıkartın ve yeni ampulü yerleştirin.

Renk
Pembe ve Turuncu Renk Tonu
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR